Witaj. Jesteś
gościem na mojej stronie.
 
 
 


Masaż aromaterapeutyczny

 
   Masaż zapachowy, to zabieg wykonywany z zastosowaniem olejków aromatycznych, który łączy leczniczą moc dotyku z indywidualnymi właściwościami olejków, dobranymi dla konkretnej osoby. Skóra bardzo łatwo wchłania olejki, a podczas masowania przenikają one do układu krążenia w krótkim czasie, wywołując reakcję miejscową i ogólną. Mieszanka zapachowa uzależniona jest od rodzaju dolegliwości, ale bukiet zapachowy musi być aprobowany przez osobę masowaną. Należy pamiętać, że olejki eteryczne kumulują się w organizmie człowieka.
 
Olejek lawendowy - ma działanie przeciwbólowe, antydepresyjne, antyseptyczne, bakteriobójcze, uspokajające, oczyszczające, przeczyszczające i owadobójcze. Jest bardzo skuteczny w leczeniu bezsenności: łagodny masaż grzbietu z użyciem tego olejku ułatwia zasypianie, a wmasowany w skronie, czoło i kark przynosi ulgę przy bólach głowy różnego pochodzenia.
 
 
Kompozycja antystresowa:
Uczucie napięcia, niepokoju, spowodowane wieloma trudnymi do rozwiązania problemami, wyczerpującymi energię psychiczną i fizyczną: 4 krople olejku lawendowego +3 krople olejku jałowcowego + 3 krople olejku cytronelowego + 20 ml olejku ze słodkich migdałów.
 
Kompozycja pobudzająca:
Potrzeba pobudzenia ciała i umysłu, gdy sytuacja wymaga zwartości
i gotowości działania: 5 kropli olejku bazylikowego + 5 kropli olejku rozmarynowego +20 ml olejku ze słodkich migdałów.

 
Źródło:
Leszek Magiera, Relaksacyjny masaż leczniczy, Wydawnictwo BIO-STYL, Kraków, 2003 r.
 
© 2007 - 2018 Created Piotr & Jerzy Ratajczak